


Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Deinstytucjonalizacja usług społecznych dla osób niesamodzielnych; E. Zdebska, A. Mirczak, P. Wiśniewski, P. Bańczyk
Cena regularna:
towar niedostępny






Opis
Monografia powstała w efekcie projektu badawczego „Ogólnopolska diagnoza deinstytucjonalizacji usług społecznych w 16 województwach Polski”, zrealizowanego przez Uczelnię Korczaka we współpracy z ekspertami Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej.
Opis: W jaki sposób zapewnić wsparcie osobom niesamodzielnym lub tracącym samodzielność tak, by mogły jak najdłużej przebywać w swoim środowisku? Jak zapobiegać ich niepotrzebnemu umieszczaniu w placówkach całodobowych?
Autorzy monografii „Deinstytucjonalizacja usług społecznych dla osób niesamodzielnych” przedstawiają złożony obraz uwarunkowań przeobrażeń instytucji wsparcia osób niesamodzielnych w Polsce. Formułują również scenariusze zmian systemu w kontekście społecznych wyzwań przyszłości oraz żywego dyskursu związanego z poszukiwaniem rozwiązań obywatelskich i środowiskowych w tym obszarze.
Wnioski skłaniają m.in. do refleksji nad przyszłością placówek całodobowych. Domy pomocy społecznej nadal pozostają ważnym ogniwem systemu. Dysponują wiedzą oraz potencjałem kadrowym i instytucjonalnym, są również cenione w lokalnych społecznościach. Odbiorcy ufają jakości ich usług. Te placówki po modernizacji mogłyby zatem stać się jednym z ośrodków deinstytucjonalizacji, lokalnymi centrami, które świadczą usługi różnego typu dla osób tracących samodzielność i seniorów.
Informacje o książce
Tytuł | Deinstytucjonalizacja usług społecznych dla osób niesamodzielnych |
Autorzy/redaktorzy | E. Zdebska, A. Mirczak, P. Wiśniewski, P. Bańczyk |
Format, oprawa, ilość stron | B5, oprawa twarda, 264 strony |
ISBN | 978-83-8017-554-9 |
Rok wydania | 2024 |
Cena | 66,15 zł |