Stany Zjednoczone słabnącym hegemonem? Przejawy, przyczyny i skutki dla świata w XXI wieku; red. Józef M. Fiszer i Adrian Chojan

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 50,40 zł 50.40
Cena w innych sklepach: 50,40 zł
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: 8017-442-9
Pin It

Opis

Przypadek Stanów Zjednoczonych – państwa do niedawna jeszcze dzierżącego status hegemona stanowi niezmiennie obiekt zainteresowania badaczy, o czym świadczy bogata literatura poświęcona analizie pozycji tego państwa w polityce międzynarodowej. Publikacja  pomaga tym samym zrozumieć zawiłości nie tylko polityki amerykańskiej, ale również współzależności kształtujące współczesną rzeczywistość międzynarodową, z nasilającą się rywalizacją geopolityczną i końcem końca historii.

Monografia składa się z 13 rozdziałów podzielonych na dwie części. Pierwsza z nich analizuje przesłanki i skutki polityczno-międzynarodowego słabnięcia międzynarodowej pozycji Stanów Zjednoczonych. Z kolei druga koncentruje się na kwestiach natury ekonomiczno-społecznej. Interdyscyplinarność poszczególnych rozdziałów sprawia, iż publikacja jest wielowątkowym i przekrojowym spojrzeniem na Stany Zjednoczone jako słabnącego hegemona.

Pytanie, które stawiają sobie autorzy poszczególnych rozdziałów niniejszej monografii dotyczy tego, czy i jak zmieniła i zmienia się rola USA w świecie? A jeśli się zmienia, to jakie to będzie miało konsekwencje tak dla Stanów Zjednoczonych jak i świata?

Informacje o książce

Tytuł Stany Zjednoczone słabnącym hegemonem? Przejawy, przyczyny i skutki dla świata w XXI wieku
Autorzy/redaktorzy red. Józef M. Fiszer i Adrian Chojan
Format, oprawa, ilość stron B5, oprawa twarda, 244 strony
ISBN 978-83-8017-442-9
Rok wydania 2022
Cena 50,40 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl