Współczesne systemy polityczne. Wybrane zagadnienie; Zbigniew Kiełmiński

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 67,20 zł 67.20
Cena w innych sklepach: 67,20 zł
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: 8017-443-6
Pin It

Opis

Publikacja stanowi zbiór najważniejszych prac naukowych Profesora Zbigniewa Kiełmińskiego (1944-2020), uznanego i cenionego badacza ustrojów współczesnych państw oraz nauczyciela akademickiego, wieloletniego pracownika Uniwersytetu Warszawskiego.

Był naukowcem zainteresowanym wieloma kwestiami natury ustrojowej i politycznej. Z wielką pasją zajmował się badaniem zachowań wyborczych, partycypacji politycznej, rządów i opozycji w systemach parlamentarnych, parlamentów, relacji deputowanych z ich okręgami, współczesnych ustrojów politycznych, w tym badaniami porównawczymi systemów rządów w demokracjach zachodnich. Był wybitnym znawcą systemu ustrojowego i politycznego Stanów Zjednoczonych. Zajmował się również badaniem frekwencji wyborczej, problematyki rządów koalicyjnych.

W prezentowanej książce Czytelnik może prześledzić ścieżki kariery naukowej Profesora Zbigniewa Kiełmińskiego, znajdzie tu zebrane Jego najważniejsze prace naukowo-badawcze, stanowiące Jego dorobek naukowy, który powstawał od początku lat 70. XX wieku.

Ponadto w niniejszym tomie znalazły się również wspominania Przyjaciół i Współpracowników z Zakładu, Instytutu i Wydziału.

Informacje o książce

Tytuł Współczesne systemy polityczne. Wybrane zagadnienie
Autor/redaktor Zbigniew Kiełmiński
Format, oprawa, ilość stron B5, oprawa twarda, 338 stron
ISBN 978-83-8017-443-6
Rok wydania 2022
Cena 67,20 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl