Gwara Bugaja na Pogórzu; Halina Karaś

Dostępność: Nakład wyczerpany
Cena: 50,40 zł 50.40
Cena w innych sklepach: 50,40 zł
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: 8017-337-8
Pin It

Opis

Opracowanie gwary wsi Bugaj i okolic wydane w serii DIALOG POKOLEŃ wpisuje się w nurt już istniejących publikacji i założeń wymienionej serii, której celem jest przedstawienie dziedzictwa językowego i kulturowego poprzednich pokoleń i przekazanie i go młodszym generacjom. To też próba zrozumienia tego dziedzictwa, to dialog między starymi a nowymi laty, to sięganie do korzeni, z których wyrastamy.

Opracowanie to opis gwary i słownik wsi Bugaj, wsi położonej w okolicach historycznego Biecza, miejscowości o długiej tradycji, obecnie niewielkiego miasteczka nieco zapomnianego, w którym jednak do dziś czuje się powiew historii. Słownik został poprzedzony opisem uwzględnionych wsi – Bugaja oraz wsi okolicznych: Sitnicy, Rożnowic i Racławic, wchodzących w skład parafii rożnowickiej, a także opisem całego regionu – dawnej ziemi bieckiej na Pogórzu oraz gwary tych okolic.

Niniejszy słownik zawiera 3443 artykuły hasłowe, w tym 497 haseł odsyłaczowych, odsyłających od wariantu wyrazu gwarowego do jego postaci podstawowej, czyli do hasła zawierającego pełne omówienie tegoż dialektyzmu. Haseł pełnych jest zatem 2946, a zatem słownik zawiera blisko 3000 wyrazów gwarowych.

Informacje o książce

Tytuł Gwara Bugaja na Pogórzu
Autor/redaktor Halina Karaś
Format, oprawa, ilość stron B5, oprawa twarda, 388 stron
ISBN 978-83-8017-337-8
Rok wydania 2020
Cena 50,40 zł

Inne polecane produkty

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl