Zwroty

Wyciąg z regulaminu sklepu

§ 7 Prawo odstąpienia od umowy i zasady zwrotów  

 1. Kupującemu będącemu konsumentem przysługuje prawo do odstąpienia od umowy i zwrotu towarów zakupionych w Księgarni internetowej ELIPSA w terminie 14 dni od daty odebrania przez niego przesyłki, bez podania przyczyny i bez ponoszenia kosztów. Jeżeli jednak Kupujący wybrał sposób dostarczenia towaru inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sprzedawcę, Sprzedawca nie jest zobowiązany do zwrotu klientowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów. 
 2. Jeśli wśród zamówionych towarów są ebooki (produkty cyfrowe), to po opłaceniu zamówienia i pobraniu pliku Kupujący traci prawo do odstąpienia od umowy i zwrotu tego towaru.
 3. Bieg terminu do odstąpienia od umowy rozpoczyna się od dnia objęcia towaru w posiadanie przez Kupującego lub wskazaną przez niego osobę trzecią inną niż przewoźnik.
 4. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, Kupujący powinien poinformować Sprzedawcę o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Konsument może skorzystać z formularza odstąpienia zamieszczonego w zakładce Zwroty lub dostarczanego mu wraz z potwierdzeniem przyjęcia zamówienia do realizacji (jednak nie jest to obowiązkowe). Kupujący powinien złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy wysyłając wypełnione oświadczenie na jeden z podanych poniżej adresów:
  1. adres korespondencyjny: ELIPSA Dom Wydawniczy i Handlowy, ul. Inflancka 15/198, 00-189 Warszawa
  2. e-mail: sklep@elipsa.pl .
 5. Sprzedawca za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail) niezwłocznie przesyła Kupującemu  potwierdzenie otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy.
 6. Odstąpienie od umowy może dotyczyć wszystkich towarów objętych zamówieniem albo ich części.
 7. Do zachowania terminu odstąpienia od umowy wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.
 8. Jeżeli strony nie umówiły się inaczej, prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje Konsumentowi w wypadkach dostarczenia treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnienie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą Konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez Sprzedawcę o utracie prawa odstąpienia od umowy.
 9. Zwracane towary muszą być kompletne. Towary powinny być zwrócone w stanie niezmienionym chyba, że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu, tj. Konsument powinien postępować z towarem mając na uwadze, konieczność jego ewentualnego, późniejszego zwrotu. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.
 10. W przypadku odstąpienia od umowy, Kupujący zobowiązany jest do zwrotu otrzymanego towaru niezwłocznie, w terminie nie dłuższym niż 14 dni od dnia odstąpienia od umowy. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie towaru przed jego upływem. Towar wraz z otrzymaną fakturą należy zwrócić na adres:

  ELIPSA Dom Wydawniczy i Handlowy
  ul. Inflancka 15/198,
  00-189 Warszawa
  z dopiskiem: Zwrot – księgarnia ELIPSA

 11. Sprzedawca może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od klienta do chwili otrzymania towaru z powrotem lub dostarczenia przez Klienta dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie wystąpi wcześniej.
 12. Kupujący ponosi wszystkie bezpośrednie koszty zwrotu towaru do Sprzedawcy, tytułem odstąpienia od umowy, to jest koszty pakowania, zabezpieczenia i nadania. Sprzedawca nie przyjmuje przesyłek wysłanych za pobraniem.
 13. W przypadku pozostałych Kupujących, nie posiadających statusu Konsumenta, zasady i terminy odstąpienia od umowy regulują przepisy Kodeksu Cywilnego.
 14. Zwrot pieniędzy wpłaconych przez Kupującego nastąpi nie później niż w terminie 14 dni. Jeżeli Kupujący dokonał płatności kartą płatniczą lub przelewem elektronicznym zwrot należności następuje na kartę kredytową lub rachunek bankowy, z którego nastąpiła płatność (zwrot płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty).
 15. W przypadku płatności przy odbiorze lub gdy z przyczyn niezależnych od Sprzedawcy identyfikacja rachunku bankowego, z którego nastąpiła płatność jest niemożliwa (brak możliwości zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty), Kupujący zostanie poinformowany o tym e-mailem i poproszony o wydanie pisemnej dyspozycji o przekazaniu pieniędzy na rachunek bankowy Kupującego lub przesłaniu przekazem pocztowym.
 16. Sprzedawca zastrzega sobie prawo do zweryfikowania tożsamości Kupującego składającego polecenie zwrotu, w przypadku powzięcia wątpliwości co do tożsamości Kupującego.
 17. Uprawnienie do odstąpienia od umowy nie wyłącza uprawnień Kupującego wynikających z odpowiedzialności Sprzedawcy za wady towaru oraz gwarancji producenta.

 

 

 

Promocje
Mroczne oblicze czeskiej literatury - ebook; Joanna Goszczyńska
Mroczne oblicze czeskiej literatury - ebook; Joanna Goszczyńska

13,40 zł

Cena regularna: 16,80 zł

Najniższa cena: 13,40 zł
egz.
Prezydencjalizm skandynawski. Finlandia i Islandia. Studium ustrojowe - ebook; Joachim Osiński
Prezydencjalizm skandynawski. Finlandia i Islandia. Studium ustrojowe - ebook; Joachim Osiński

32,00 zł

Cena regularna: 40,00 zł

Najniższa cena: 40,00 zł
egz.
O rozwoju mowy dziecka. Dwa studia - ebook; J. Porayski-Pomsta
O rozwoju mowy dziecka. Dwa studia - ebook; J. Porayski-Pomsta

20,16 zł

Cena regularna: 25,20 zł

Najniższa cena: 20,16 zł
egz.
Rzecznik Praw Obywatelskich w systemie ochrony praw i wolności w Polsce - ebook, Izabela Malinowska
Rzecznik Praw Obywatelskich w systemie ochrony praw i wolności w Polsce - ebook, Izabela Malinowska

29,60 zł

Cena regularna: 37,00 zł

Najniższa cena: 37,00 zł
egz.
Gwara Bugaja na Pogórzu - ebook; Halina Karaś
Gwara Bugaja na Pogórzu - ebook; Halina Karaś

32,00 zł

Cena regularna: 40,00 zł

Najniższa cena: 40,00 zł
egz.
Women, Society and Law: from Roman Law to Digital Age - ebook; ed. Małgorzata Eysymontt, Carmen Lázaro Guillamón
Women, Society and Law: from Roman Law to Digital Age - ebook; ed. Małgorzata Eysymontt, Carmen Lázaro Guillamón

38,64 zł

Cena regularna: 48,30 zł

Najniższa cena: 48,30 zł
egz.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl