


Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Marketing produktu politycznego. Analiza porównawcza, wyd II poprawione; Karol Zajdowski
Cena regularna:
towar niedostępny






Opis
Autor dokonuje analizy porównawczej marketingu politycznego i ekonomicznego. Powstaje pytanie czy „produkt polityczny” jest przynajmniej w takiej części zbliżony do klasycznego produktu ekonomicznego, że uzasadnia to wykorzystanie technik i narzędzi marketingu w świecie polityki. Jeżeli tak, to na ile produkty te są do siebie podobne i w jakich aspektach się różnią? Autor stawia tezę, że produkt polityczny jest podobny do produktu z rynku dóbr i usług – w niektórych aspektach w pełni, w innych częściowo, w jeszcze innych występują między nimi wyraźne różnice. Tak postawiona teza pozwala pomóc w rozwiązaniu problemu zakresu możliwości wykorzystania marketingu w polityce.
Celem niniejszej pracy jest uporządkowanie siatki pojęciowej związanej z obszarami zainteresowania marketingu politycznego, a w ramach tych obszarów wskazanie miejsca produktu politycznego. Drugim celem jest określenie granic możliwości wykorzystania technik i narzędzi marketingu w polityce. Głównym jednak celem pracy jest pokazanie istniejących podobieństw lub ich braku pomiędzy produktami ekonomicznym i politycznym oraz implikacji płynących z tego tytułu dla wykorzystania marketingu w polityce. Przyjęcie za punkt wyjścia produktu, jako podstawowej kategorii marketingowej, pozwala na wychwycenie występowania ewentualnych innych podobieństw i różnic, w takich obszarach marketingu jak: komunikacja produktów, branding, marketing relacji, cykl życia produktu, pozycjonowanie i innych. Takie podejście pozwala również spojrzeć z innej perspektywy na zachowania „sprzedawców” i „konsumentów” tych produktów.
Pobocznym celem pracy jest dostarczenie kandydatom wyborczym, politykom, partiom, sztabom, doradcom oraz analitykom sceny politycznej gotowych, uniwersalnych metod i narzędzi marketingowych, które można skutecznie zastosować w celu promocji produktu politycznego. Stworzenie i dostarczenie praktycznych narzędzi wpłynie na ich upowszechnienie i umożliwi ich szersze zastosowanie przez kandydatów i partie polityczne w ramach profesjonalnie prowadzonych kampanii.
Informacje o książce
Tytuł | Marketing produktu politycznego. Analiza porównawcza, wyd II poprawione |
Autor/redaktor | Karol Zajdowski |
Format, oprawa, ilość stron | B5, oprawa miękka, 354 strony |
ISBN | 978-83-8017-593-8 |
Rok wydania | 2025 |
Cena | 52,50 zł |