Przywództwo polityczne Prezesa Rady Ministrów w Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1989-2015; Marcin Dobrowolski

Dostępność: duża ilość
Cena: 50,40 zł 50.40
Cena w innych sklepach: 50,40 zł
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: 8017-328-6
Pin It

Opis

Problemem badawczym monografii jest przywództwo polityczne Prezesa Rady Ministrów w Rzeczypospolitej Polskiej po 1989 roku. Przywództwo polityczne znalazło się w ostatnich dekadach w głównym nurcie analiz politologicznych. Badacze tego fenomenu dostrzegli jego użyteczność w wyjaśnianiu zachowań podmiotów w przestrzeni politycznej oraz przebiegających w niej procesów.

Autor rozprawy nie ograniczył się wyłącznie do egzegezy przepisów prawnych, ale – oprócz nich – wyeksponował także takie elementy, jak: osobowość premierów, ich umiejętności i kompetencje polityczne, a także szeroko pojęty kontekst sytuacyjny. Wszystko uzupełnił analizą stylów przywództwa sprawowanego przez kolejnych szefów rządów. Wskazuje to na ambicję stworzenia dzieła interdyscyplinarnego, sięgającego nie tylko do ustaleń nauki prawa konstytucyjnego, ale także socjologii polityki oraz psychologii. Przede wszystkim jednak rozprawa ma charakter politologiczny, wnosząc wiele nowych wątków do badań nad systemami politycznymi oraz teorii demokratyzacji.

Walorem pracy jest wszechstronna, oparta na podstawach teoretyczno–doktrynalnych, analiza fenomenu przywództwa politycznego oraz wyprowadzenie szeregu uogólnień i wniosków.

 

Informacje o książce

Tytuł Przywództwo polityczne Prezesa Rady Ministrów w Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1989-2015
Autor/redaktor Marcin Dobrowolski
Format, oprawa, ilość stron B5, oprawa miękka, 426 stron
ISBN 978-83-8017-328-6
Rok wydania 2020
Cena 50,40 zł

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl