Współpraca Polski, Niemiec i Francji w ramach Trójkąta Weimarskiego (1991-2021); red. Józef M. Fiszer

Dostępność: duża ilość
Cena: 54,60 zł 54.60
Cena w innych sklepach: 63,00 zł
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: 8017-440-5
Pin It

Opis

Publikacja porusza istotny problem badawczy i polityczny, jakim jest współpraca trzech państw: Polski, Niemiec i Francji w ramach Trójkąta Weimarskiego w latach 1991–2021. Monografia pogłębia zakres dotychczasowej wiedzy o Trójkącie Weimarskim, jego genezie i działalności.

W interesujący i nowatorski sposób przedstawione są sukcesy i porażki Trójkąta Weimarskiego. Na tym tle ukazano złożoność trójstronnych relacji polsko-niemiecko-francuskich, zarówno w przeszłości jak i obecnie. W tym kontekście ważne są rozważania na temat przyszłości Trójkąta Weimarskiego oraz jego roli w procesie integracji Europy.

W pracy prezentowane są rozważania na temat przesłanek genezy Trójkąta Weimarskiego i analiza jego działalności, sukcesów i porażek, ale przede wszystkim szukanie odpowiedzi na pytania czy formuła Trójkąta Weimarskiego już się wyczerpała, czy też trzeba szukać innych, nowych form dla wznowienia trójstronnej współpracy Polski, Niemiec i Francji oraz co utrudnia renesans Trójkąta Weimarskiego?

Publikacja może być istotną inspiracją do zainicjowania dyskusji nie tylko o dokonaniach i brakach Trójkąta Weimarskiego, ale przede wszystkim o konieczności intensyfikacji współpracy pomiędzy trzema państwami w przyszłości, co może mieć wpływ na relacje pomiędzy Polską, Niemcami i Francją oraz funkcjonowanie Unii Europejskiej i NATO.

 

Informacje o książce

Tytuł Współpraca Polski, Niemiec i Francji w ramach Trójkąta Weimarskiego (1991-2021)
Autor/redaktor red. Józef M. Fiszer
Format, oprawa, ilość stron B5, oprawa twarda, 284 strony
ISBN 978-83-8017-440-5
Rok wydania 2022
Cena 54,60 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl