Działania przemysłu obronnego na rzecz infrastruktury krytycznej i obronnej państwa; red. Paweł Soroka, Anna Zagórska

Dostępność: duża ilość
Cena: 29,40 zł 29.40
Cena w innych sklepach: 29,40 zł
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: 8017-414-6
Pin It

Opis

Monografia obejmuje łącznie dziewięć opracowań poświęconych różnym aspektom sformułowanego w tytule kompleksowego zagadnienia. Wszystkie one dotyczą zagadnień związanych z infrastrukturą krytyczną, w większości skoncentrowane są na problematyce zagrożeń militarnych i strategiach obronnych w tym zakresie. Monografia poświęcona jest tematyce zarówno aktualnej, jak i ważnej dla realizacji polityki bezpieczeństwa publicznego w warunkach nasilających się zagrożeń klimatycznych wywołanych efektem cieplarnianym, trwającej pandemii COVID-19 i mało stabilnej sytuacji politycznej w Europie. Wiedza z zakresu kształtowania i ochrony infrastruktury krytycznej jest ważna dla rozumienia rangi tego zagadnienia i kształtowania postaw społecznych.

W monografii dużo miejsca poświęcono przedstawieniu przedsiębiorstw i ośrodków badawczo-rozwojowych polskiego przemysłu obronnego, zaangażowanych w budowę, modernizację i odtwarzanie infrastruktury krytycznej. W tym celu zaprezentowano produkty polskiego przemysłu obronnego, zwłaszcza przedsiębiorstw skupionych w Polskiej Grupie Zbrojeniowej S.A., służące umocnieniu i modernizacji infrastruktury krytycznej i obronnej państwa.

Ponadto w monografii omówiono znaczenie infrastruktury krytycznej i obronnej w spełnianiu roli państwa-gospodarza. Uwzględniono również uwarunkowania prawne i polityczne funkcjonowania infrastruktury krytycznej i obronnej w Polsce.

Informacje o książce

Tytuł Działania przemysłu obronnego na rzecz infrastruktury krytycznej i obronnej państwa
Autorzy/redaktorzy red. Paweł Soroka, Anna Zagórska
Format, oprawa, ilość stron B5, oprawa miękka, 208 stron
ISBN 978-83-8017-414-6
Rok wydania 2021
Cena 29,40 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl