Koncepcja unii energetycznej - uwarunkowania i bariery realizacji; Ewelina Sadowska

Dostępność: duża ilość
Cena: 39,90 zł 39.90
Cena w innych sklepach: 39,90 zł
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: 8017-481-8
Pin It

Opis

Głównym celem publikacji jest kompleksowa analiza koncepcji unii energetycznej od jej ogłoszenia poprzez realizację aż do oficjalnego oświadczenia, że koncepcja została zrealizowana. Autorka bada, czy faktycznie unia energetyczna została osiągnięta zarówno pod względem prawnym jak też praktycznym. Praca ma także na celu ukazanie roli unii energetycznej w prowadzeniu polityki energetycznej zarówno w ramach UE, tj. w wymiarze wewnętrznym jak też przedstawienie jej roli w kształtowaniu się polityki energetycznej na arenie międzynarodowej, tj. w wymiarze zewnętrznym.

Monografia ma charakter teoretyczno-empiryczny, z uwagi przede wszystkim na złożoność procesów zachodzących w UE oraz szeroki zakres działań w ramach unii energetycznej. Praca zawiera także analizę stanu prawnego prawodawstwa UE w ramach unii energetycznej. Zakres przedmiotowy monografii obejmuje tematykę związaną z bezpieczeństwem energetycznym UE oraz prowadzoną przez nią polityką energetyczno-klimatyczną a w szczególności pięć obszarów tematycznych, które stanowią jej filary tj. bezpieczeństwo energetyczne, solidarność i zaufanie; budowa wspólnego rynku energii; zwiększenie efektywności energetycznej; obniżenie emisyjności gospodarki oraz badania naukowe, innowacje i konkurencyjność. Ze względu na temat pracy, zakres badań obejmuje lata od roku 2015 do lipca 2021 r.

Praca zyskuje nową aktualność ze względu na bieżącą sytuację międzynarodową. Przeprowadzona przez autorkę kwerenda istniejących prac naukowych o tematyce bezpieczeństwa energetycznego potwierdza, że brakuje tego typu opracowań. Praca wpisała się zatem w lukę badawczą. Autorka tworzy nową wykładnię wiedzy w zakresie unii energetycznej, co jest mocną stroną opracowania.

Informacje o książce

Tytuł Koncepcja unii energetycznej - uwarunkowania i bariery realizacji
Autor/redaktor Ewelina Sadowska
Format, oprawa, ilość stron B5, oprawa miękka, 238 stron
ISBN 978-83-8017-481-8
Rok wydania 2023
Cena 39,90 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl