Reparacje od Niemiec po drugiej wojnie światowej w świetle prawa międzynarodowego. Aspekty prawa i praktyki; Jan Barcz, Jerzy Kranz

Dostępność: duża ilość
Cena: 42,00 zł 42.00
Cena w innych sklepach: 42,00 zł
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: 8017-224-1
Pin It

Opis

Wznowiona w Polsce w 2017 r. debata na temat reparacji od Niemiec budzi zainteresowanie ze względu na zakres szkód i strat wynikających z drugiej wojny światowej, a także ze względu na powojenne uregulowanie kwestii reparacji i odszkodowań w sposób mało zadowalający i mało precyzyjny zarówno w odniesieniu do państw, jak i ich obywateli. Celem niniejszej książki jest analiza praktyki i rozwiązań prawnych, w ramach których realizowane były roszczenia reparacyjne w formule poczdamskiej oraz dokonywane przez RFN wypłaty pewnych świadczeń indywidualnych. Sporo uwagi poświęcono wysiłkom dyplomacji polskiej, które najpierw w formule dwustronnej w 1991 r., a następnie w formacie rokowań wielostronnych w latach 1998–2000, doprowadziły do znaczących wypłat odszkodowań indywidualnych dla żyjących w Polsce ofiar niemieckich zbrodni i prześladowań.

Autorzy książki są profesorami prawa międzynarodowego i byłymi dyplomatami. W latach 90. uczestniczyli bezpo­średnio w negocjacjach z RFN i Austrią w sprawie świadczeń dla ofiar narodowosocjalistycznych zbrodni i prześladowań.

Informacje o książce

Tytuł Reparacje od Niemiec po drugiej wojnie światowej w świetle prawa międzynarodowego. Aspekty prawa i praktyki
Autorzy/redaktorzy Jan Barcz, Jerzy Kranz
Format, oprawa, ilość stron B5, oprawa miękka, 384 strony
ISBN 978-83-8017-224-1
Rok wydania 2019
Cena 42,00 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl